+90 (462) 400 16 66
Tur Programı

Değerli misafirlerimiz;

1 gün

Sizlerle sabah 07:00 da ofisimizin önünden toplanıp turumuz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Erzurum’a varıyoruz. Doğu ekspresi treni için 3 saatlik bir mola veriyoruz. Bu sırada Erzurum’un sembolü olan Çifte minareli medreseyi ve Ulu camiyi görüp toplanıyoruz ve tren garına hareket ediyoruz. 15:15 de kalkacak olan Kars trenine binip mükemmel manzaralar eşliğinde Kars’a varıyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeği için dileyen misafirlerimizle restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından canlı müzik, âşık atışması ve muhteşem Kafkas gecesini izleyip tekrar konaklamak üzere otelimize geliyoruz.

2. gün

Kahvaltımızın ardından belirlenen saatte otelimizde toplanıp Türkiye ve Ermenistan arasında sınır oluşturan Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani harabelerine gidiyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani harabelerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Ani harabeleri gezimizi tamamlıyor, Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su ve ikinci en büyük gölü olarak bilinen Çıldır gölüne hareket ediyoruz.

Kışın soğuktan donan Çıldır gölünde vereceğimiz molada atla kızak keyfi yapabilir, buz üzerinde yürüyebilir ve göl üzerinde taptaze bitki çaylarından içebilirsiniz.

Burada verilen molanın ardından Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Kars gezimize Kümbet Camii ile başlayıp Kars sokaklarında gezintiye devam ediyoruz. Osmanlı döneminde yapılan taş köprü üzerinden geçerken Namık Kemal’in evini görüyoruz. Ardından en büyük değerlerimizden günümüze kadar ulaşmış Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda bir gece baskını ile tüm askerlerimizin şehit olduğu kanlı tabyayı rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz.

Gezimizin ardından yöresel alışverişlerimiz için kısa bir mola verip yolumuzun üzerinde bulunan Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyoruz ve Trabzon’a doğru hareket ediyoruz.

Akşam saatlerinde şehrimize varıp sizlerle bir sonraki turlarda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Dahil Hizmetler

-Profesyonel rehberlik hizmeti.

-Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

-Erzurum- Kars Doğu ekspresi tren bileti.

-1 gece konaklama.

-1 sabah kahvaltısı.

-Seyahat sağlık sigortası.

 

Dahil Olmayan Hizmetler

-Tüm kişisel harcamalar.

-Öğle ve akşam yemekleri.

-Müze ve örenyeri giriş ücretleri.

Bilgilendirme

Müze Kart

 

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

 

Ek Hizmet Detayları

 

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

 

Genel Şartlar

 

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda DİMASYA TURİZM Sorumluluğu yoktur.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

 

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

 

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

 

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda DİMASYA TURİZM misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

 

 

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

 

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

 

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 

Rehber Tavsiyesi

 

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Ulaşım Araçlarımız    

 

Mercedes Travego

 

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Mercedes Toursimo

 

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Man Fortuna

 

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

 

Midibusler

 

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Mercedes Sprinter

 

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

DOĞU EKSPRESİ KARS TURU

Trabzon hareketli

1 GECE 2 GÜN
Karayolu ile Ulaşım

450 TL
Telefon İle Rezervasyon Yapın 0462 400 1 666