+90 (462) 400 16 66
Tur Programı

Bali Turu - 5 Gece

Emirates Hava Yollari Tarifeli Seferiyle

5 Gece 7 Gün

Bali (5)

Dubai Stop Over Paket (Panoramik Şehir Turu + Vize) Dahil

Bali Her Şey Dahil Konaklama

 

1. Gün: İstanbul - Dubai

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat öncesinde hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları ‘nın EK0122 sefer sayılı uçuşu ile 19.25‘de Dubai aktarmalı olarak Bali ‘ye uçuyoruz.

 

2.Gün: Dubai – Bali – Nusa Dua

Yerel saat ile 00:55 ‘de Dubai ‘ye varışımız sonrasında Emirates Hava Yolları ‘nın EK0398 sefer sayılı uçuşu ile 02:05 ‘da Bali ‘ye doğru olan uçuşumuza devam ediyoruz. Yerel saat ile 15:25 ‘de Endonezya ‘nın en çok ziyaret edilen, sahilleri ile meşhur adası Bali’ye varışımızın sonrasında, Nusa Dua bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması işlemleri sonrasında dinlenmek üzere serbest zaman ve otelimizde herşey dahil konseptinde konaklama.

 

3.Gün: Nusa Dua

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Mistik Bali Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak doğal güzellikleri ve tapınaklarının yanı sıra pirinç tarlaları ile de ünlenen Bali’deki turumuza bu pirinç tarlalarını ziyaret ederek başlıyoruz. Pirinç tarlalarına tepeden bakacağımız ve tarlalarda çalışan işçileri seyrederek fotoğraflayabileceğimiz terasa çıkacağız. Sunulacak serbest zaman boyunca hediyelik eşya satn alabilir, Sonsuzluk Salıncağı ‘nı deneyimleyebilir ve meşhur Luwak Kahvesi ‘ni tadabilirsiniz. Pirinç Tarlaları Terası gezimiz sonrasında Ubud ‘a hareket ediyoruz. Ana caddesi boyunca onlarca sanat galerisi ve zanaat pazarı bulunan Ubud’un tarihi 8. YY ‘a kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda antik Bali ‘nin şifa merkezi olan Ubud, günümüzde de doğal ilaç ve şifa merkezi olarak adından söz ettirmektedir. Ubud gezimiz esnasında ilk olarak, gri uzun kuyruklu makakların yaşadığı Ubud Maymun Ormanı ‘nı ziyaret edecek ve yerel köy halkı için ruhani ve kültürel açıdan oldukça önemli orman tapınaklarını panoramik olarak göreceğiz. Ubud gezimiz esnasında ayrıca, birçok efsaneye konu olmuş, Lotus çiçekleri ile dikkat çeken Saraswati Tapınağı ve Ubud ’un odak noktası olarak kabul edilen Kraliyet Sarayı görülecek, Bali’nin yerel el sanatları ve hediyelik eşyalar için merkezi olarak kabul edilen Ubud sanat pazarında serbest zaman sunulacaktır. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Endonezya’nın Bali Adası ‘ndaki en büyük 2. gölü olan, muhteşem manzaralara ve büyüleyici tapınaklara sahip Bratan Gölü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Burada göreceğimiz Ulun Danu Bratan Tapınağı, Bali mitolojisinde önemli yere sahip yedi deniz tapınağından bir tanesidir. Tapınağın çevresinde dolaşırken kendinizi pek çok inancın simgeleriyle süslenmiş efsanenin arasında buluyorsunuz. Endonezya'da dinlerin ne kadar iç içe yaşadığının en büyük kanıtı, burada hem Hindular için hem Budistlerin kullandığı 2 tapınak haricinde bir de cami bulunasıdır. Sonrasında Bali ‘de turistlerin en uğrak noktalarından bir tanesi olan Candikuning Meyve Pazarı olacaktır. Yerel halkın mahsullerini tezgahlara getirdiği bu pazarda Güney Asya ‘ya ait birçok tropikal meyve ve sebzeyi tadabilir ve satın alabilirsiniz. Turumuzun ardından Nusa Dua bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

4.Gün: Nusa Dua

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Öğle Yemekli Bali Kombi Turu (75 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak, volkanik bir yanardağ olan ve tepesindeki panorama noktasından, siyah lav şeritlerinin bıraktığı izler eşliğinde krater gölü oluşumu Batur Gölü ‘nü izleyerek fotoğraflayabileceğimiz Batur Yanardağı ‘nı ziyaret ediyoruz. Sunulacak serbest zaman ardından Tampaksiring kasabası yakınlarında bulunan bir Hindu su tapınağı olan Kutsal Su Tapınağı’nı (Tirta Empul) ziyaret ediyoruz. Ruhları arındırdığına inanılan kaynak suları ile beslenen ve içinde kutsal olmaları sebebi ile zarar verilmeden yaşayan balıkların bulunduğu havuz, cenaze ayinlerinin düzenlendiği özel bölümler ve bahçesinde yüzyıllık ağaçların bulunduğu tapınaktaki etkileyici ziyaretimiz sonrasında Ubud şehir merkezine ulaşıyoruz. Lokal restoranda alınacak öğle yemeği ve kişisel aktiviteler için sunulacak serbest zaman ardından turumuzun bir sonraki durağı, 11. YY’dan günümüze kadar gelen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Fil Mağarası olarak bilinen Goa Gajah olacaktır. Hinduizm sembolleri ile süslenmiş T şeklinde yapısı bulunan tapınakta en fazla dikkat çeken objelerden biri de 1954 yılına kadar keşfedilmeyen ancak sonrasında tapınağı meşhur kılan, güzel kadın heykellerinin bulunduğu yüzme havuzlarıdır. Fil Mağarası ziyaretimiz sonrasında Nusa Dua bölgesindeki otelimize haraket ediyoruz. Yol üzerinde turumuzun son durak noktası ise, altın, gümüş ve değerli taş el işçilikleriyle adından söz ettiren ve ünlenen Celuk Sanat Köyü (Celuk Art Village) olacaktır. Hediyelik eşya alışverişi ve kişisel aktiviteler için sunulacak serbest sonrasında Nusa Dua bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

5.Gün: Nusa Dua

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Gün boyunca kişisel aktiviteler ve alışveriş için sunulacak serbest zamanda, bölgeyi keşfedebilir, Bali masajını deneyimleyebilir, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkartabilir ve otelin her şey dahil konseptinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.  Geceleme otelimizde.

 

6.Gün: Nusa Dua

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Gün boyunca kişisel aktiviteler ve alışveriş için sunulacak serbest zamanda, Bali masajını deneyimleyebilir veya denizin, kumun ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Akşamüzeri arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Uluwatu Tapınağı & Keçak Dans Gösterisi ve Yemekli Bali Akşamları Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak gün batımında Bali’nin en meşhur 6 tapınağından biri olan Uluwatu Tapınağı ‘nı ziyaret ediyoruz. Dik bir uçurumun ve falezlerin kenarına kurulmuş olan tapınağın ev sahibi maymunlar olmuş durumda. Yöre halkı için büyük bir manevi değere sahip olan ve adayı kötü ruhlardan koruduğuna inanılan Bali ‘nin sembol tapınaklarından bir tanesi olan Uluwatu Tapınağı’na gerçekleştireceğimiz ziyaretin devamında, Dünyaca ünlü görsel bir dans gösterisi olan Keçak Dansı ‘nı izleyeceğiz. Hindu dini motifleriyle ve hikayeleriyle süslenmiş dansta iyinin ve kötünün savaşı anlatılıyor. Gün batımı zamanı etrafı saran kızıl renk ile dansın kombinasyonu izleyenlerini etkiliyor. Gösteri sonrasında bölgenin canlı gece hayatına ev sahipliği yapan Kuta bölgesine hareket edeceğiz. Lokal restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında Bali’nin ışıltılı caddelerinde süregelen yerel hayatını gözlemleyebilecek ve eğlenceli vakit geçireceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

7.Gün: Nusa Dua

Sabah kahvaltısının ardından otel çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tüm gün kişisel aktiviteler, alışveriş, deniz, kum, güneş veya masaj keyfi için rehberimizin belirteceği saatte kadar serbest zaman sunulacaktır.  Lokal acente yetkilisinin belirteceği saatte Bali Denpasar Havalimanı‘na transfer.

 

8. Gün: Nusa Dua – Dubai – İstanbul

Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları'nın EK 399 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 00.05 ‘de Dubai ‘ye uçuyoruz. Yerel saatle 05:00 ‘de Dubai Havalimanı ‘na varışımız ardından, alanda bizleri bekleyen özel aracımızla Dubai şehir merkezine transfer. Sabah kahvaltısı için sunulacak serbest zaman ardından panoramik Dubai şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak “Gökdelenler Caddesi” olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız, Dubai’ nin ikonik simgelerinden birisi olan ‘’ Yelken Oteli’’ olarak tanıdığımız Burj Al Arab Oteli ‘ni görecek ve fotoğraf molası sunacağız. Ardından insanoğlunun en büyük mimari projelerinden biri olan, dünyanın etrafında 3 metrelik duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılarak yapımı 7 yılda 2008 yılında tamamlanan, Dünya jet sosyetesinin villalarını bulunduğu Palmiye Adası’ nı göreceğiz. Turumuzun son durağında ise, 828 metre yüksekliği ile Dünya ‘nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa ’yı panoramik olarak görecek ve turumuzun tamamlanmasıyla birlikte İstanbul ‘a gerçekleşecek uçuşumuz için Dubai Havalimanı ‘na hareket edeceğiz. Emirates Hava Yolları ‘nın EK0121 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 14:15 ‘de İstanbul ‘a uçuyoruz. TSİ 17:55 ‘de İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler
 • Emirates HY tarifeli seferiyle İstanbul HL – Dubai HL – Bali HL – Dubai – İstanbul HL parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Bali ‘de havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve transferler anında asistanlık hizmetleri
 • 5* Holiday Inn Resort Bali Benoa ‘da toplam 5 gece her şey dahil konseptinde konaklama,
 • Dubai Stop Over Paketi (havalimanı karşılama + lokal rehber eşliğinde panoramik şehir turu + Dubai vizesi)
 • Otel konaklama vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi ve altında katılımcı bulunan tur tarihlerinde İngilizce rehberlik hizmeti sunulabilir)
 • TÜRSAB mesleki sorumluluk güvence paketi
Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilen ekstra tur ve serbest zamanlarda yapılan kişisel aktiviteler,
 • Otellerde minibar ve oda servisi hizmetleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri
 • Seyahat sağlık güvence paketi
 • Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde PCR test
Bilgilendirme
 1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 2. Dimasya Turizm tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Coral Tatil tarafından garanti edilemez.
 3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 7. Dimasya Turizm zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Dimasya Turizm herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 9. Dimasya Turizm hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
 10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Dimasya Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
 13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
 14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Dimasya Turizm gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Dimasya Turizm den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Dimasya Turizm den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Dimasya Turizm ltarafından iptal edilmesi durumunda Dimasya Turizm herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Dimasya Turizm sorumlu tutulamaz.
 17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Dimasya Turizm ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 18. Dimasya Turizm misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Dimasya Turizm e herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Dimasya Turizm aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Dimasya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
 23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Dimasya Turizm sorumlu olmayacaktır.
 24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Dimasya Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

BALİ TURU

İstanbul hareketli

6 Gece 7 Gün
Uçak ile Ulaşım

1399
Telefon İle Rezervasyon Yapın 0462 400 1 666